ČLÁNKY
Články o Robotizace procesů (RPA)

Oblast

Články o Robotizace procesů (RPA)

Robotic Process Automation - automatizace kancelářské práce, kdy uživatel musí pracovat s více systémy najednou 

Robotická automatizace procesů (neboli Robotic Process Automation – RPA) označuje systémy (softwarové roboty), které dokáží snížit rutinní práci administrativních pracovníků. Přitom roboti pracují se standardním uživatelským prostředím. Podobně jako fyzický uživatel! Jedná se o software nainstalovaný na uživatelské stanici. Jednoduše zvládnou opakující se rutiny, případně i složitější úkony. Dokáží číst z obrazovky, rozpoznat informaci a na základě ní získat potřebné údaje z firemních systémů. Vyplatí se tam, kde nebyla rentabilní klasická integrace IT systémů.

Co jsou softwaroví roboti a jak funguje RPA

Robotická automatizace procesů (neboli Robotic Process Automation – RPA) je relativně novinka. Představte si, že report udělá někdo za vás. Přepíná mezi programy kde si sbírá informace, konsoliduje je a nakonec z nich vytvoří parádní report který odešle. 2 dny práce, která vás nebavila.

Zobraz článek

Benefity robotizace procesů

Jak se RPA vyplatí a kdy ji při digitalizaci a automatizaci procesů využijete? Otázka je aktuální. Robotizace má do roku 2022 přímo ovlivnit 9% pozic znalostních pracovníků!

Zobraz článek

Kdy uvažovat o nasazení RPA?

Vyplatí se uvažovat o nástrojích robotické automatizace, či nikoliv. Jaké činnosti se k automatizaci přímo nabízejí? A jak je roboti zvládají? Potřebují lidskou obsluhu?

Zobraz článek

RPA nebo BPM? Řízení firemních procesů je základ

BPM je přístup, jak zlepšovat procesy. Zlepšení můžete dosáhnout mnoha cestami. Třeba přepracováním procesu. Nebo nasazením IT systému, kde vše poběží automaticky. Nebo robotizací. Kde robot bude pracovat podobně jako člověk, jen rychleji a s menší chybovostí. Takže naplníte cíl BPM.

Zobraz článek
Nalezeno: 4 
Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.