Co na stránce najdete?
Vyřešení problému nebo zlepšení    Nasazení řešení
Řešení problému s firemními procesy obvykle vyžaduje jeden nebo několik kroků. Toto je jeden z nich. Najdete zde, jak jej provést a co vám to přinese.

Interní aktivita - před některými kroky je potřeba interního úsilí. Nebo pokud chcete ušetřit. Přečtěte si, jak zajistit aktivity ve vlastní režii.
Nasazení IT řešení - implementace softwarového řešení. Zjistíte, jak vybrat vhodný software.
Konzultace - využití služeb externích konzultantů. Čtěte, jak vybrat toho správného poradce (nejen pro ICT oblast).
Automatické vytěžování dat z dokumentů je Nasazení řešení

Vybrané produkty vkládejte do Aktovky . Zde je snadno najdete, můžete je porovnávat. Po přihlášení se uloží a budou přístupné trvale. Přehled si pak můžete poslat na email.

Zákaznické příběhy (část Jak vybrali jiní) vám dají skutečně zjištěné přínosy, problémy při implementaci a zkušenosti s konkrétním dodavatelem z praxe jiných firem.

Není toto řešení pro vás?
Zkuste přehled oblastí nebo přehled problémů.
Nebo bleskově prohledejte fulltextové naši databázi:

Automatické vytěžování dat z dokumentů

Digitalizace a vytěžování dat umí automaticky zpracovávat dokumenty. Toto vede k výraznému nárůstu produktivity, protože se redukuje ruční přepisování do dalších systémů. Automatika má některá omezení. I přesto výsledky předčí schopnosti člověka.

Výběr řešení

Na trhu existují řešení, které vám zajistí digitalizaci dokumentů. Nejčastěji se bude jednat o rozšíření systému pro dokumenty (DMS) s rozpoznáním textu (OCR/ICR) a následné uložení do systému. Pak vaši zaměstnanci mohou pracovat na činnostech s vyšší přidanou hodnotou. 

Systémy pro vytěžování dat získají vstupní dokument ze scanneru, z PDF, obrázku, nebo jiného dokumentu. Pokud se jedná o obrazový formát, je provedeno rozpoznání textu (OCR, nebo inteligentní varianta ICR).

Systém lokalizuje místa s daty, která chcete digitalizovat a ta načte. Může je porovnat oproti jiné databázi a tím nížit chybovost. Pokud data "nepasují", předá řízení na lidskou obsluhu.

Software pro vytěžování dat z dokumentů

 Seznam vhodných produktů nebo služeb pro  Automatické vytěžování dat z dokumentů.

Filtr


 Vytěžování dat

 Outsourcing

 100% online

 Připraveno pro GDPR
 Demo produktu

 Použití zdarma

 Advokátní kancelář

Řazení

  O řazení

Důvěryhodný archiv

Dlouhodobá archivace elektronických dokumentů, vyhovuje legislativním nárokům na uložení elektronických dokumentů, používá moderní bezpečnostní mechanizmy pro ověření důvěryhodnosti dokumentu a vše je doloženo certifikovanými časovými razítky.

QI podnikový systém

QI je český informační systém, který pomáhá stovkám českých a slovenských firem řídit, optimalizovat a automatizovat firemní procesy a zpracovávat a sdílet podnikové informace.

DokMistr

DMS systém se spisovou službou a digitálním archivem, který obsahuje komplexní řešení pro správu dokumentů a procesů nad nimi. Šetří náklady, zrychluje a zjednodušuje administrativní činnosti a přináší řadu dalších výhod uživatelskou přívětivost, flexibilitu, jednoduché ovládání a především rychlé nasazení.

aRecogning

Tento modul je postaven na OCR/ICR/OMR/BC engine FineReader a FormReader v. 8 a nástrojích automatické validace. Modul lze nasadit centralizovaně nebo decentralizovaně podle vhodnosti a potřeby zákazníka.

M-Files OCR

Digitalizace a rozpoznání obsahu dokumentů (z naskenovaných dokumentů ve formě obrázku), zónové vytěžování dat, rozpoznávání čárových kódů a QR kódů.

End-To- End Digitalizace

Ucelené řešení pro sběr, úpravu a uložení dokumentů

DOCU-X OCR

Systém pro automatické vytěžování (rozpoznávání) požadovaných údajů z naskenovaných a elektronických dokumentů. Díky tomu odpadá nutnost údaje z dokumentů přepisovat např. do informačního systému.

AmCube

Firemní systém pro elektronickou archivaci a správu firemních dokumentů na platformě Microsoft SharePoint

ABBYY Recognition Server

Řešení pro automatizaci procesů OCR a konverzi dokumentů

aCorrector

Ruční kontrola a oprava a to buď vynucená (každý list je potřeba zkontrolovat) nebo pouze listy s nevalidními údaji.

Nalezeno: 16 


Nenelezli jste váš produkt v seznamu?

Můžete zkusit fulltextové hledání. Pokud jej najdete, možná nemá vlastnosti, aby vyhověl hledání. Pokud by zde být měl, konktaktujte nás. Vylepšíme výsledky tohoto hledání.

Popis Automatické vytěžování dat z dokumentů

Benefity digitalizace a vytěžování dat jsou:

  • snížení chybovosti dat,
  • možnost další kontroly, např. platnosti účtů, ověření jména zákazníka v CRM systému apod.,
  • lepší využití zaměstnanců na kvalifikovanější práci (vč. větší spokojenosti),
  • rychlost převedení papírových/nerozpoznaných dokumentů do informačních systémů,
  • automatická kategorizace a zatřídění dokumentů.

Jak systém na dokumentu údaj najde? 

Lokalizace míst v dokumentu

  • poloautomatické - u každého dokumentu manuálně označíte, kde se daný údaj nachází, tj. vyznačíte oblast - tj. relativně pracná metoda,
  • s pomocí šablony - nadefinujete si různé šablony ve kterých bude definováno, kde se který údaj nachází - například šablona pro formuláře z posledního marketingového průzkumu,
  • inteligentní - systém vyhledá v rozpoznaném dokumentu označení údaje, který hledáte - název políčka apod.

Jestli byly načteny správné údaje a nedošlo k chybě je potřeba zkontrolovat.

Kontrole se nevyhnete

Kontrola může být automatická nebo manuální. Úplně bez chyby - z podstaty věci - digitalizace není.

Data můžete validovat takto:

  • manuálně - namátkově nebo při problémech s rozeznáním textu - systém obvykle ukáže místo, kde data našel a hodnotu, jakou rozpoznal. Kontrola data opraví nebo akceptuje,
  • automaticky - necháte prověřit oproti databázi (tj. např. číslo objednávky zada existuje v seznamu objednávek).

Již z principu je lepší, když žádnou práci s papírovými dokumenty nepotřebujete. Například průzkumy provádět s využitím elektronických systémů apod. Ne vždy to je vhodné a pro všechny...

Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.