Co na stránce najdete?
Problém či zlepšení
Jak řešit vybraný problém či nasadit zlepšení. Ukazujeme různé cesty (možnosti) řešení. Levné, zdarma, či robustní změny. Vyberete dle vaší situace a možností.

Klíčové jsou zákaznické příběhy (část Jak řešily jiné firmy). Získáte z reálné praxe - skutečné benefity, problémy při implementaci a zkušenosti s dodavatelem.

Řešení problému má obvykle více kroků (aktivit). Od úvodní analýzy po výběr vhodného systému.

V další části najdete detaily k řešení problému. A související odkazy.

Nanašli jste co jste hledali?
Zkuste přehled problémů (nebo detail pro profesi Provoz a rozvoj IT).

Nebo bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi

Schvalování firemních dokumentů

Tvoříte dokumenty, které následně potřebujete schválit? Neustále musíte urgovat schvalovatele? Nejste si jisti, kde je váš dokument aktuálně?
  Nacházíte se v podobné situaci? Dále se dočtete, jak vyřešit Schvalování firemních dokumentů. Pokud ne, nasměruje vás náš interaktivní průvodce. Nebo se podívejte na všechna zlepšení pro profesi Provoz a rozvoj IT.

Jak řešit

Práce s dokumenty je základní činností v každé firmě. Ať jde o nabídky, smlouvy, nebo návrhy řešení. Tyto dokumenty se potřebují pohybovat po firmě, přičemž po revizích přichází na řadu schvalování. Pokud jste větší firmou, zachvíli se v různých schvalovacích kolech začnete ztrácet. Ať jako schvalovatel, či žadatel. 

Emailové řešení je jednoduché, velice přímočaré, ale přestane stačit. Pokud někdo váš dokumentdostane na cestách, asi jej hned neschválí. A v tu chvíli jste na nejlepší cestě, aby na něj zapomněl. 

Dnes existují elegantní řešení pro schvalovací procesy. Jsou většinou součástí dokumentačních systémů. Schopnosti těchto systémů jsou samozřejmě daleko širší, než obyčejné schválení dokumentů.

Pro dokumenty hlavně účetní povahy máte možnost využít ERP software se schvalováním. Zde bývá oběh vázaný na konkrétní agendu - například fakturu. Ne vždy lze libovolně měnit přednastavené workflow.

A pokud vaší ambicí není řešit dokumentační systém, ale chtěli byste pokročilá univerzální workflow řešení, které bude využívat různá další úložiště a přitom vás nebude limitovat v možnostech oběhu a integrace, vyberete si také - viz níže. 

Schvalování firemních dokumentů lze řešit různými cestami:
Aktivity(filtrování tlačítky):
1 Zavedení dokumentačního systému s workflow
2 Zavedení řešení elektronického oběhu dokumentů
3 Workflow zdarma
4 ERP systémy s workflow

Jak řešily jiné firmy

 Schvalování firemních dokumentů řešily další firmy. Přečtěte si jak a jaké benefity tím získaly. Čeho se vyvarovat a jaké zkušenosti měly s dodavatelem.

Přehled řešení

1 Zavedení dokumentačního systému s workflow

Implementace Document Management System (DMS) umožní sjednotit úložiště pro dokumenty. Workflow funkcionalita zajistí oběh těchto dokumentů po firmě a určitou míru řízení procesů, které kopírují cestu daného dokumentu.

2 Zavedení řešení elektronického oběhu dokumentů

Nástroje, které vám umožní předávat dokumenty po firmě tak dlouho, dokud není schválená poslední verze. Na dokument se nezapomene. Neztratí se. A najde si svého čtenáře.

3 Workflow zdarma

Jednoduché, online nástroje se základní funkcionalitou a zdarma. Pro úvodní účely omezení v podobě počtu uživatelů nemusí být problémem.

4 ERP systémy s workflow

Postupem času schopnosti ERP systémů narostly. Nezřídka dodavatelé přikládají funkcionality, které doposud patřily do domény jiných nástrojů. Jednou z těchto funkcionalit je flexibilní workflow.

Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.