Co na stránce najdete?
Problém či zlepšení
Jak řešit vybraný problém či nasadit zlepšení. Ukazujeme různé cesty (možnosti) řešení. Levné, zdarma, či robustní změny. Vyberete dle vaší situace a možností.

Klíčové jsou zákaznické příběhy (část Jak řešily jiné firmy). Získáte z reálné praxe - skutečné benefity, problémy při implementaci a zkušenosti s dodavatelem.

Řešení problému má obvykle více kroků (aktivit). Od úvodní analýzy po výběr vhodného systému.

V další části najdete detaily k řešení problému. A související odkazy.

Nanašli jste co jste hledali?
Zkuste přehled problémů (nebo detail pro profesi Provoz a rozvoj IT).

Nebo bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi

Zajištění oběhu dokumentů ve firmě

Předáváte si dokumenty ve firmě a nemáte přehled, kde se právě nacházejí? Schvalování smlouvy, nabídky či směrnice trvá příliš dlouho? Chcete mít oběh dokumentů pod kontrolou?
  Nacházíte se v podobné situaci? Dále se dočtete, jak vyřešit Zajištění oběhu dokumentů ve firmě. Pokud ne, nasměruje vás náš interaktivní průvodce. Nebo se podívejte na všechna zlepšení pro profesi Provoz a rozvoj IT.

Jak řešit

Řešením je práce výhradně s elektronickými kopiemi dokumentů a zavedení systému, který vám ohlídá, kde se dokument právě nachází, upomíná schvalovatele či zajistí některé automatizované činnosti - typu publikaci či archivaci.

Na výběr jsou:

  • velké robustní systémy, které umožní řídit komplexní procesy (vhodné spíše pro větší firmy díky nutnosti projektové implementace a znalostem),
  • univerzální dokumentační systémy, které jsou v dnešní době široce dostupné,
  • specializované ERP nebo účetní systémy již oběh dokumentů mají jako standardní funkcionalitu. Přehledy najdete níže.

Volba typu systému vyplyne z analýzy, která vezme v potaz potřeby vaší firmy.

Zajištění oběhu dokumentů ve firmě lze řešit různými cestami:
Aktivity(filtrování tlačítky):
1 Interní analýza dokumentů
2 Vyzkoušení jednoduchého dokumentačního systému
3 Implementace dokumentačního systému
4 Zavedení dokumentačního systému s workflow
5 Univerzální workflow systém
6 ERP systémy s workflow
7 Workflow zdarma

Přehled řešení

1 Interní analýza dokumentů

Identifikujete všechny klíčové dokumenty, které jsou nositeli konkrétních procesů, kdo je upravuje, připomínkuje, schvaluje a kde jsou následně uloženy. Tyto informace jsou základem pro rozhodnutí o robustnosti řešení elektronického oběhu dokumentů.

2 Vyzkoušení jednoduchého dokumentačního systému

Chcete si vyzkoušet, jak dokumentační systémy fungují. Nečekejte velké přizpůsobení vaší firmě, ale základní funkce budete moci testovat okamžitě.

3 Implementace dokumentačního systému

Document Management System řeší životní cyklus dokumentů. Od jejich vzniku, publikaci po archivaci a skartaci. DMS systémy obsahují i řešení řízeného oběhu dokumentu (schvalování, připomínkování apod.). Nasazením dokumentačního systému zrychlíte procesy.

4 Zavedení dokumentačního systému s workflow

Implementace Document Management System (DMS) umožní sjednotit úložiště pro dokumenty. Workflow funkcionalita zajistí oběh těchto dokumentů po firmě a určitou míru řízení procesů, které kopírují cestu daného dokumentu.

5 Univerzální workflow systém

Software, který umožní postupně automatizovat většinu firemních procesů. Digitalizaci můžete provádět postupně. Přidávat jednotlivé agendy jak potřebujete. Tyto systémy vás obecně v ničem nelimitují.

6 ERP systémy s workflow

Postupem času schopnosti ERP systémů narostly. Nezřídka dodavatelé přikládají funkcionality, které doposud patřily do domény jiných nástrojů. Jednou z těchto funkcionalit je flexibilní workflow.

7 Workflow zdarma

Jednoduché, online nástroje se základní funkcionalitou a zdarma. Pro úvodní účely omezení v podobě počtu uživatelů nemusí být problémem.

  Nenašli jste řešení pro vaši firmu? Zkuste našeho interaktivního průvodce, ten vás nasměruje. Případně bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi
Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.