PROBLÉM/ZLEPŠENÍ
Předávání dokumentů mezi pobočkami
Co na stránce najdete?
Problém či zlepšení
Jak řešit vybraný problém či nasadit zlepšení. Ukazujeme různé cesty (možnosti) řešení. Levné, zdarma, či robustní změny. Vyberete dle vaší situace a možností.

Klíčové jsou zákaznické příběhy (část Jak řešily jiné firmy). Získáte z reálné praxe - skutečné benefity, problémy při implementaci a zkušenosti s dodavatelem.

Řešení problému má obvykle více kroků (aktivit). Od úvodní analýzy po výběr vhodného systému.

V další části najdete detaily k řešení problému. A související odkazy.

Nanašli jste co jste hledali?
Zkuste přehled problémů (nebo detail pro profesi Administrativa).

Nebo bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi

Předávání dokumentů mezi pobočkami

Máte-li více poboček, může být předávání papírových dokumentů administrativně zatěžující. Faktury, účtenky, smlouvy apod., které potřebujete evidovat na centrále můžete převážet, posílat poštou či skenovat a odesílat.
  Nacházíte se v podobné situaci? Dále se dočtete, jak vyřešit Předávání dokumentů mezi pobočkami. Pokud ne, nasměruje vás náš interaktivní průvodce. Nebo se podívejte na všechna zlepšení pro profesi Administrativa.

Jak řešit

Komfortní řešení je všechny dokumenty v místě pořízení digitalizovat a rovnou ukládat v nástrojích, které se následně postarají o jejich další distribuci. Bavíme se o dokumentačních systémech s nadstavbami pro pořízení dokumentů, o archicačních nástrojích, nebo na účetní dokumenty specializovaných ERP systémech s rozšířením pro mobily.

Předávání dokumentů mezi pobočkami lze řešit různými cestami:
Aktivity(filtrování tlačítky):
1 Důvěryhodný archiv dokumentů
2 Zavedení dokumentačního systému s workflow
3 Řešení pro digitalizaci dokumentů v terénu
4 Vyzkoušení jednoduchého dokumentačního systému
5 Automatické vytěžování dat z dokumentů

Jak řešily jiné firmy

 Předávání dokumentů mezi pobočkami řešily další firmy. Přečtěte si jak a jaké benefity tím získaly. Čeho se vyvarovat a jaké zkušenosti měly s dodavatelem.

Přehled řešení

1 Důvěryhodný archiv dokumentů

Právně závazné dokumenty v elektronických systémech opatřené elektronickým podpisem je musí mít pravidelně obnovované časové razítko. Tuto podmínku splňuje software s vlastnostmi důvěryhodného archivu.

2 Zavedení dokumentačního systému s workflow

Implementace Document Management System (DMS) umožní sjednotit úložiště pro dokumenty. Workflow funkcionalita zajistí oběh těchto dokumentů po firmě a určitou míru řízení procesů, které kopírují cestu daného dokumentu.

3 Řešení pro digitalizaci dokumentů v terénu

Každý má svůj počítač v kapse. Proč jej nevyužít k uložení a odeslání účtenek, objednávek a dalších dokumentů vznikajících na cestách do firmy. Zpracovat dříve, než na to zapomenete.

4 Vyzkoušení jednoduchého dokumentačního systému

Chcete si vyzkoušet, jak dokumentační systémy fungují. Nečekejte velké přizpůsobení vaší firmě, ale základní funkce budete moci testovat okamžitě.

5 Automatické vytěžování dat z dokumentů

Digitalizace a vytěžování dat umí automaticky zpracovávat dokumenty. Toto vede k výraznému nárůstu produktivity, protože se redukuje ruční přepisování do dalších systémů. Automatika má některá omezení. I přesto výsledky předčí schopnosti člověka.

Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.