Co na stránce najdete?
Problém či zlepšení
Jak řešit vybraný problém či nasadit zlepšení. Ukazujeme různé cesty (možnosti) řešení. Levné, zdarma, či robustní změny. Vyberete dle vaší situace a možností.

Klíčové jsou zákaznické příběhy (část Jak řešily jiné firmy). Získáte z reálné praxe - skutečné benefity, problémy při implementaci a zkušenosti s dodavatelem.

Řešení problému má obvykle více kroků (aktivit). Od úvodní analýzy po výběr vhodného systému.

V další části najdete detaily k řešení problému. A související odkazy.

Nanašli jste co jste hledali?
Zkuste přehled problémů (nebo detail pro profesi Lidské zdroje (HR)).

Nebo bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi

Správa pracovně-právních dokumentů

Pracovní smlouvy a další dokumenty personálních oddělení nesou mnoho citlivých osobních údajů. Proto jejich bezpečné uložení a oběh po firmě je základem.
  Nacházíte se v podobné situaci? Dále se dočtete, jak vyřešit Správa pracovně-právních dokumentů. Pokud ne, nasměruje vás náš interaktivní průvodce. Nebo se podívejte na všechna zlepšení pro profesi Lidské zdroje (HR).

Jak řešit

Pracovně-právní dokumenty jsou typickými představiteli informací, jejichž oběh je vhodné solidně zabezpečit. Nejen riziko úniku citlivých údajů je důvodem, ale i právní konsekvence s nutností archivovat některé dokumenty.

Elektronická verze správa a vedení personální agendy má jednoznačné výhody. Bohužel, co se týče pracovních smluv a třeba mzdových výměrů, zatím digitalizace příliš nepokročila. Alezpoň ne do té fáze, kdy již pracujeme pouze s digitální verzí dokumentu.

Jsou dokumenty, které ale již fyzicky nepotřebujete. Například různá vnitrofiremní seznámení s předpisy pro potřeby bezpečnosti práce. Zde plně postačuje elektronické potvrzení seznámení se s dokumentem. A protože tato poučení je potřeba pravidelně opakovat, elektronický oběh vám usnadní hodně papírování.

Aktivity k vyřešení Správa pracovně-právních dokumentů
1 Zrušení fyzického archivu dokumentů
2 Zavedení řešení elektronického oběhu dokumentů

Přehled řešení

1 Zrušení fyzického archivu dokumentů

Narůstá vám množství papírových dokumentů a nemáte je kde skladovat? Využijte elektronickou verzi archivu, která je z pohledu českého práva vhodná na smlouvy, faktury i pracovně-právní dokumenty. Zrušit papírový archiv je dnes možné.

2 Zavedení řešení elektronického oběhu dokumentů

Nástroje, které vám umožní předávat dokumenty po firmě tak dlouho, dokud není schválená poslední verze. Na dokument se nezapomene. Neztratí se. A najde si svého čtenáře.

  Nenašli jste řešení pro vaši firmu? Zkuste našeho interaktivního průvodce, ten vás nasměruje. Případně bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi
  Máte ještě jiný zajímavý zdroj? Napište nám a zvýšíme informační hodnotu této stránky.
Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.