Co na stránce najdete?
Problém či zlepšení
Jak řešit vybraný problém či nasadit zlepšení. Ukazujeme různé cesty (možnosti) řešení. Levné, zdarma, či robustní změny. Vyberete dle vaší situace a možností.

Klíčové jsou zákaznické příběhy (část Jak řešily jiné firmy). Získáte z reálné praxe - skutečné benefity, problémy při implementaci a zkušenosti s dodavatelem.

Řešení problému má obvykle více kroků (aktivit). Od úvodní analýzy po výběr vhodného systému.

V další části najdete detaily k řešení problému. A související odkazy.

Nanašli jste co jste hledali?
Zkuste přehled problémů (nebo detail pro profesi Kvalita a audit).

Nebo bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi

Řízení dokumentů

Přerůstají vám dokumenty přes hlavu? Těžko je hledáte? Není jasné co je poslední verze. Řízení dokumentů vám život usnadní. Ukážeme jak. Navíc - identifikace, zda se jedná o poslední verzi dokumentu, draft nebo o archivní kopii je požadavkem ISO norem.
  Nacházíte se v podobné situaci? Dále se dočtete, jak vyřešit Řízení dokumentů. Pokud ne, nasměruje vás náš interaktivní průvodce. Nebo se podívejte na všechna zlepšení pro profesi Kvalita a audit.

Jak řešit

Potýkáte se s nárůstem množství dokumentů, které jsou uloženy na různých úložištích včetně mobilních zařízení zaměstnanců? Ven z této situace pomůžou dvě opatření:

  • nastavení pravidel práce s dokumenty,
  • implementace dokumentačního systému.

Zatímco první opatření zafunguje v malé firmě samo o sobě, ve větší se již bez sofistikovanějšího systému neobejdete. Naopak, ušetříte si mnoho práce zavedením automatizovaného oběhu dokumentů. Auditoři budou spokojeni a vám se již nestane, že by někdo používal staré verze dokumentů.

Aktivity k vyřešení Řízení dokumentů
1 Zavedení dokumentačního systému s workflow
2 Implementace dokumentačního systému
3 Využití software pro řídicí dokumentaci
4 Zavedení řešení elektronického oběhu dokumentů

Jak řešily jiné firmy

 Řízení dokumentů řešily další firmy. Přečtěte si jak a jaké benefity tím získaly. Čeho se vyvarovat a jaké zkušenosti měly s dodavatelem.

Přehled řešení

1 Zavedení dokumentačního systému s workflow

Implementace Document Management System (DMS) umožní sjednotit úložiště pro dokumenty. Workflow funkcionalita zajistí oběh těchto dokumentů po firmě a určitou míru řízení procesů, které kopírují cestu daného dokumentu.

2 Implementace dokumentačního systému

Document Management System řeší životní cyklus dokumentů. Od jejich vzniku, publikaci po archivaci a skartaci. DMS systémy obsahují i řešení řízeného oběhu dokumentu (schvalování, připomínkování apod.). Nasazením dokumentačního systému zrychlíte procesy.

3 Využití software pro řídicí dokumentaci

Systémy podporují tvorbu směrnic a norem napříč firmou. Před schválením dokument prochází i několika koly připomínkových řízení. Po schválení je automaticky distribuován na zaměstnance.

4 Zavedení řešení elektronického oběhu dokumentů

Nástroje, které vám umožní předávat dokumenty po firmě tak dlouho, dokud není schválená poslední verze. Na dokument se nezapomene. Neztratí se. A najde si svého čtenáře.

  Nenašli jste řešení pro vaši firmu? Zkuste našeho interaktivního průvodce, ten vás nasměruje. Případně bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi
Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.